• Home
  • Príprava na CCTV alebo alarm
Domáci kamerový systém

Príprava na CCTV alebo alarm

12. September 2021 admin Comments Off

Dostatočná príprava pre inštaláciu kamerových systémov a alarmov, je veľmi dôležitý bod projektu. Najvhodnejšie je, sa skontaktovať v predstihu s firmou, ktorá by mala inštaláciu vykonavať. Inštalácia potrebnej kabeláže po zateplení, omietnutí alebo ostierkovaní stavby, nie je ideálna z viacerých dôvodov. Kabeláž sa umiestňuje pod stierku, prípadne pod zateplenie a to môže inštaláciu kabeláže na hotovom exteriéri značne predražiť, zmenami prípadne nežiaducimi škodami. Je tu samozrejme možnosť bezdrôtovej inštalácie, ktorá má však svoje obmedzenia v podobe vyššej nákladovosti, nižšej spoľahlivosti a možnosti straty signálu. Aj preto odporúčame plánovať inštaláciu bezpečnostných systémov dostatočne dopredu. Ak má investor alebo majiteľ dostatočné skúsenosti s výberom kabeláže, jej inštaláciou a umiestnenia prvkov, je to určite výhoda z pohľadu následnej inštalácie. V prípade ak tieto skúsenosti nemáte, odporúčame kontaktovať nás ešte pred samotným začiatkom stavby alebo projektu.

Radi poskytneme bezplatné konzultácie pre váš projekt. Sme spoločnosť, v ktorej pracujú profesionáli, znalí svojho odboru a prinášame len tie najlepšie výsledky pre našich zákazníkov. Realizujeme väčšinu elektroinštalácií od slaboprúdovej až po silnoprúdovú elektrotechniku. Samozrejmosťou sú všetky potrebné licencie na prevádzkovanie technickej služby, čo nás oprávňuje legálne podnikať v súlade s legislatívou SR. 

Malé odporúčanie na záver – nikdy nespolupracujte s firmou alebo jednotlivcom, ktorí vám nebudú vedieť preukázať licenciu technickej bezpečnosti. Bez nej totiž nemožno inštalovať alarmy a kamerové systémy legálne.