• Home
  • Zálohovanie a IT riešenia
Zálohovanie dát

Zálohovanie a IT riešenia

12. September 2021 admin Comments Off

V tomto článku by sme radi poukázali na riziko straty dát a potrebu ich zálohovania. Takmer každý dnes vlastní počítač, notebook, tablet alebo smartphone. Každý z nás tieto zariadenia používa na prácu, zábavu alebo na zjednodušenie bežného života. V tých najlepších prípadoch tieto zariadenia používame pre prácu, ktorá je zároveň zábavou, ako v našom prípade 

Pri všetkých týchto aktivitách nám vznikajú dáta, ktoré majú rôzny význam a rôznu hodnotu. Pokiaľ máme dáta k dispozícií, ich reálna hodnota nám nepríde dôležitá. V prípade ich straty a náhlej potreby, sme ochotní zaplatiť nemalé peniaze za ich navrátenie. Máme skúsenosti s veľa prípadmi, pri ktorých sa so stratou dát nedalo nič spraviť. Od drobných až po rozsiahlych porúch disku, nedostatočného zabezpečenia proti vírusom, prípadne nezodpovedné správanie užívateľov. V mnohých prípadoch nepomohlo ani cloudové zálohovanie, ktoré sa vďaka nedostatočnému zabezpečeniu a nedbanlivosti podarilo útočníkom dokonale zakryptovať. Naozaj niekedy stačí málo.

Naopak, niekedy stačí naozaj málo, aby ste sa k strateným alebo inak kompromitovaným dátam vedeli spätne dostať. Ponúkame niekoľko riešení, pre rôzne úlohy a rôzne rozpočty. Od bezplatných free riešení až po eneprise level zálohovacie riešenia, pre najnáročnejšie projekty. Účtovné kancelárie, právnické kancelárie, obchody, malé alebo veľké podniky – každý by mal myslieť na správne a bezpečné zálohovanie dát.

V našom portfóliu vám ponúkame služby zálohovania a bezpečnosti dát, aby ste sa podobným problémom vyvarovali. Pomáhame chrániť nielen fyzický, ale aj dátový majetok vás a vašej firmy.

Ozvite sa nám, pripravíme pre vás riešenie zálohovania a bezpečnosti dát na mieru.